PERYÖN İK Blog Ödülleri 2013

Çok değil bir önceki seneye dönüp baktığımızda İK bloglarının daha yeni yeni kurulmaya başlandığı, İK çevresinde bilinirliğinin henüz yaygın olmadığı bir dönemdi. PERYÖN belki de bu dönemlerde insanları blog yazmaya teşvik eden ve bloggerların her zaman destek alabileceği nadide kurumlardan biridir.

PERYÖN ile ilk defa üniversite yıllarımda tanıştım. Blog yazmaya daha yeni başladığım bu dönemlerde beni blog yazmak için cesaretlendiren ilk kuruluşlardan biriydi. Daha üç aylık bir blogger iken ulusal çapta bir kongre için İK Bloggerı olarak davet edilmenin mutluluğunu yaşatmıştı.

  • 20. Ulusal İnsan Yönetimi Kongresi’nde “Askıya Kongre” projesi ile 200’e yakın öğrenci, kadın ve engelli kardeşimizin bu tür organizasyonlarda aktif olarak yer almasını sağladı.
  • Her ay yayınlanan PY Dergisi’nde sosyal medya ve İK Bloggerına bir bölüm ayırarak bloglara verdiği önemi gösterdi.

GörselPERYÖN bu sene ise 21. İnsan Yönetimi Kongresi’nde yepyeni bir proje ile yine bir ilke imza atıyor. Türkiye’nin İK Dünyası ve İK Dünyası ile ilgilenen herkes, kullanacağı oylarla en sevdiği ve beğendiği başarılı İnsan Kaynakları bloglarını ve bloggerlarını seçiyor!

Bu proje birçok kişiyi blog yazmaya cesaretlendirecek ve yabancı kültürlerden edindiğimiz İK alanındaki kıt bilgilerden sıyrılarak Türkiye’ye, kendi kültürümüze ait zengin bir bilgi birikiminin, İK altyapısının oluşması için katkı sağlayacağına inanıyorum.

PERYÖN’e benimsemiş olduğu vizyonu ve böyle bir projeye öncülük ettiği için teşekkür ediyorum. Bende bu yarışmaya dâhil olarak siz takipçilerimin desteklerini bekliyor olacağım. 🙂

Yarışma hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için PERYÖN İK Blog Ödülleri 2013 ‘e tıklayabilirsiniz.

Görsel

Hayati Arpacı

1991 yılında Ordu doğumlu olan Hayati Arpacı, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi İnsan Kaynakları Yönetimi bölümü mezunudur. Sağlık sektöründe faaliyet gösteren bir özel hastane ile Dayanıklı Tüketim sektöründe beyaz eşya üretimi yapan uluslararası bir firmada staj deneyimi kazanmıştır. Çalışma hayatına 2013 yılında Fayda Akademi'de İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı olarak başlayan Arpacı, Şubat 2015 itibariyle görevini İnsan Kaynakları Uzmanı olarak devam ettirmektedir. 2012 yılından bu yana hayatiarpaci.com adlı bloğunda İnsan Kaynakları alanında edinmiş olduğu bilgi ve birikimini özgün paylaşımlarını ile takipçilerine aktarmaktadır. 2015 yılında gönüllü bir proje ekibi tarafından gerçekleştirilen "Sosyal Medyada En Etkili 25 İK Hesabı" içerisinde 12. sırada yer almaktadır.

One thought on “PERYÖN İK Blog Ödülleri 2013

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir