“Bişi” Anlatacağım!

Merhaba,

Bu yazımda PERYÖN 21. Ulusal İnsan Yönetimi Kongresi’nden sizlere “bişi”ler anlatacağım. Kafanızdaki şeyleri okuyor gibiyim ama bu sefer konu ne işe alım ne performans değerlendirme ne de insan kaynakları…

Yoğun bir gün geçirmiş ve akşama doğru bir boşluk bulduğunuzda düşünmeye başlar ve bugün yorgunluğumu nasıl “bişi” yaparak atabilirimin planlarını çoğumuz yaparız. Onlarda boş durmamış, 15 beyaz yakalı nasıl “bişi” yapsakta bilgi ve deneyimlerimizi faydalı hale getirsek diye düşünmüş. “Beyaz Yakalılar Bişi” yapsa diye bir grup kurarak başlamışlar bu yola… Sokak sokak gezerek unutulmaya yüz tutmuş esnafı tanıtan, tanıttıkça orada kalmasını hedefleyen “sana nasıl “bişi” yapsak faydalı oluruz” diyerek dükkân dükkân gezen “Esnaf Dostu” beyaz yakalılardan bahsediyorum. Yaptıkları sadece bunlarla sınırlı değil, hiç yorulmak bilmiyor bu beyaz yakalılar 🙂 Sokak sokak, mahalle mahalle gezerek alışveriş merkezlerinin, kurumların engelli kardeşlerimizin için ulaşılabilir ve elverişli olup olmadığını belirliyorlar ve engelli kardeşlerimiz evlerinden çıkıp daha rahat dolaşabilsinler diye ‘İstanbul Hepimizin’ şehir rehberini oluşturuyorlar.

Sende faydalı “bişi”ler yapmak istiyorsan www.beyazyakalilarbisiyapsa.com/ linkinden “Beyaz Yakalılar Bişi” yapıyor topluluğunu yakından takip edebilirsin.

Hayati Arpacı

1991 yılında Ordu doğumlu olan Hayati Arpacı, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi İnsan Kaynakları Yönetimi bölümü mezunudur. Sağlık sektöründe faaliyet gösteren bir özel hastane ile Dayanıklı Tüketim sektöründe beyaz eşya üretimi yapan uluslararası bir firmada staj deneyimi kazanmıştır. Çalışma hayatına 2013 yılında Fayda Akademi'de İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı olarak başlayan Arpacı, Şubat 2015 itibariyle görevini İnsan Kaynakları Uzmanı olarak devam ettirmektedir. 2012 yılından bu yana hayatiarpaci.com adlı bloğunda İnsan Kaynakları alanında edinmiş olduğu bilgi ve birikimini özgün paylaşımlarını ile takipçilerine aktarmaktadır. 2015 yılında gönüllü bir proje ekibi tarafından gerçekleştirilen "Sosyal Medyada En Etkili 25 İK Hesabı" içerisinde 12. sırada yer almaktadır.

3 thoughts on ““Bişi” Anlatacağım!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir