#EnİlginçMülakatAnım

CareerBuilder tarafından gerçekleştirilen bir ankette, İşe Alım Uzmanlarına yaşadıkları en ilginç mülakat anıları soruldu. Bu cevaplardan birini Yeni Nesil İK Platformu’nun sosyal medya hesaplarında yayınlayarak Twitter’da #EnİlginçMülakatAnım etiketiyle Türkiye’de durum nedir onu öğrenmek istedik. Gelin hep birlikte masanın işveren ve iş arayan tarafında yer alan takipçilerimizin en ilginç mülakat anlarına şahit olalım. 🙂
• Yanlışlığına kurban giden adayımızın kariyerine bankacılık alanında başlangıç yaptığına şahit olduk.

CG_P14IXIAAUDqC

• Yükseklik algısı tamamen farklı olan adaylarla karşı karşıya kalındığına şahit olduk.

a b

• Profesyonelliğin bir kenara bırakılarak insanların inançlarının sorgulandığına şahit olduk.

z

• İş için gerekli yetkinliklere sahip olduğunu ilginç yöntemlerle kanıtlamaya çalışan adayların eğlenceli hallerine şahit olduk.

a b
• Firmanın önünden geçerken mülakata katılarak “geçiyordum, uğradım” diyenlere şahit olduk.

a b
• “Kronik bir hastalığınız var mı?” sorusuna karşılık eşinden duyduğu rahatsızlığı dile getiren adaya şahit olduk.

c
• Vardiya saatlerini epilasyona gideceği saatlere göre ayarlamaya çalışan aday karşısında İK’cının şaşkınlık haline şahit olduk.

d
• İş aradığını adaya dillendiren İK’cıya şahit olduk.

e

• Vee bu da benim bloğuma borçlu olduğum bir an 🙂

blog

 

Yeni Nesil İK Platformu olarak sosyal medya hesaplarımızda gerçekleştirdiğimiz sohbetlerimizi derleyerek İnsan Kaynakları alanında kariyer hedefleyenlerin faydasına sunabileceğimiz çalışmaların bir örneğidir.

Hayati Arpacı

1991 yılında Ordu doğumlu olan Hayati Arpacı, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi İnsan Kaynakları Yönetimi bölümü mezunudur. Sağlık sektöründe faaliyet gösteren bir özel hastane ile Dayanıklı Tüketim sektöründe beyaz eşya üretimi yapan uluslararası bir firmada staj deneyimi kazanmıştır. Çalışma hayatına 2013 yılında Fayda Akademi'de İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı olarak başlayan Arpacı, Şubat 2015 itibariyle görevini İnsan Kaynakları Uzmanı olarak devam ettirmektedir. 2012 yılından bu yana hayatiarpaci.com adlı bloğunda İnsan Kaynakları alanında edinmiş olduğu bilgi ve birikimini özgün paylaşımlarını ile takipçilerine aktarmaktadır. 2015 yılında gönüllü bir proje ekibi tarafından gerçekleştirilen "Sosyal Medyada En Etkili 25 İK Hesabı" içerisinde 12. sırada yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir